איפה הכי כדאי לרכוש מטבע חוץ?

חום יולי אוגוסט נושא על כנפיו את קדחת הטיסות: כל מי שיכול, אורז את מיטלטליו ואת ילדיו וטס לנפוש בארצות ניכר. בין אם אתם טסים לאירופה או למזרח הרחוק, לבילוי בחופים קסומים, ביורודיסני או ערים מפוארות – כך או כך, תצטרכו להצטייד בכסף מקומי. היכן הכי משתלם לקנות מטבע חוץ ומה האפשרויות העומדות בפניכם? על כך, במאמר הבא.

רכישה מכספומט:
משיכת מטבע חוץ מכספומט היא אפשרות מאוד נוחה. עם זאת, אם אתם מושכים כסף מחשבון שאינו מנוהל בבנק שבשעריו עומד הכספומט, תיגבה מכם עמלה בגובה של כשבעה דולר. בנוסף לכך, לא בכל כספומט קיימת אפשרות של רכישת מטבע חוץ, וגם במכשירים בהם האפשרות קיימת, לא תמיד תמצאו את המטבע הרצוי לכם בכמות הנדרשת.

בנקים:
רכישת מטבע חוץ בבנק כרוכה בעמלה, שגובהה המינימאלי נע בין שישה לעשרה דולר – תלוי בבנק בו מתבצעת העסקה. היתרון הגדול של רכישת מטבע חוץ בבנק הוא ששער החליפין ברור ואין עליו עוררין. זאת אומרת: אין צורך במיקוח, ואתם בהחלט יכולים להיות בטוחים שהשטרות אינם מזויפים. החיסרון הוא העמלה אותה תידרשו לשלם, כאמור, וכן שער החליפין שאינו אטרקטיבי יחסית לאופציות אחרות.

בנק הדואר:
בשונה משאר הבנקים, בבנק הדואר לא תתבקשו לשלם עמלה על רכישת מט"ח. כמו כן, בקנייה של סכום העולה על שמונה מאות דולר, אירו או לירה שטרלינג, תזכו להנחה של כמה אגורות בשער החליפין. יחד עם זאת, אם אתם רוכשים מטבע פחות נפוץ או סכום כסף גדול, רצוי לפנות לצוות הסניף הקרוב אליכם מראש, ולוודא שימתין לכם הסכום הנחוץ.

נקודות צ'יינג':
האפשרות המשתלמת ביותר היא רכישת מטבע חוץ דרך נקודות המרה – צ'יינג'ים, בהן אין גבייה של עמלת המרת מטבע חוץ, ובנוסף לכך – שערי החליפין אטרקטיביים יותר מאלו המוצעים לנו בבנקים. יתרה מכך, ברכישת סכומי מטבע חוץ גבוהים, תוכלו לקבל שערי חליפין אטרקטיביים עוד יותר. שוק המרת מטבע החוץ מפוקח כיום, ולכן אין סיבה לחשש בהמרת כסף בנקודות הצ'יינג' הפזורות ברחבי הארץ. על מנת להיות בטוחים, ודאו כי יש לעסק רישיון לעסוק בהמרת כספים, וכי הוא מפוקח על ידי משרד האוצר.

רכישה משתלמת ובטוחה
בבואכם לרכוש מטבע חוץ, אתם מעוניינים בשער חליפין אטרקטיבי במינימום עמלות ובשקט נפשי. את כל אלו תקבלו ברכישת מטבע חוץ בנקודת צ'יינג' אמינה ומוכרת. דוגמא מצוינת לכך היא שלום צ'יינג' באשדוד – משרד העוסק בהמרת כספים ובשירותים פיננסיים נוספים, מזה שלושה עשורים. בשלום צ'יינג' יוענק לכם ייעוץ אישי בנוגע למועד המרת המטבע ולאופן ההמרה היעילים ביותר עבורכם. בנוסף לכך, החברה מפוקחת על ידי משרד האוצר ומאושרת על ידו, ולכן אתם יכולים להיות שקטים ובטוחים בעת הפנייה אליה. שערי ההמרה בשלום צ'יינג' אטרקטיביים והשירות יעיל, אמין ואדיב. הצוות המקצועי של שלום צ'יינג' ישמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ובקשה.